Zimní výlet ke krmelci - 31.1.2022

  • Jak je zvířátkům v zimě? Co dělají? Čím se živí?

  • Která zvířátka spí celou zimu?

  • Jaká můžeme potkat zvířata u krmelce, pokud budeme potichu pozorovat z dostatečné dálky dalekohledem? (možnost online sledování web kamery Makov)

  • Kdo se stará v lese o zvířátka?

  • Proč dává pan hajný do krmelce sůl?

  • Děti si přinesou batůžky s mrkvemi, oříšky, kaštany apod. Společně vyrobíme krmítko z pomerančové kůry. Do batůžku krom dobrot pro zvířátka děti nic nepotřebují. Vycházka bude delší, ale svačinku i oběd budou mít děti v normálním čase ve školce.

A pokud máte chuť, můžete si s dětmi opakovat básničky, které nás v tomto programu provázejí :-)

Letí vločka z nebe, nos ji hrozně zebe.

Vše se změní rázem, když dopadne na zem.

Tam si pěkně lehne a ani se nehne.

A až vloček přibude, zima už jí nebude.


Cupy, dupy, cupy, dupy, zima stojí u chalupy.

Oblékneme rukavice, kombinézy i čepice.

Vyběhneme rychle ven, na sněhu se zahřejem!


Výlet na Valečov

Pro všechny děti z Purkyňovky

21.10.2021 - Odjezd z MŠ 8:30 a návrat cca 15:45

Autobus nás vysadí v Dnebohu, odkud se vydáme pěšky na zříceninu hradu Valečov. Cesta vede lesem, kde nás čeká hraní her, pozorování krajiny a hlavně si prověříme, jak se už známe a umíme se k sobě chovat. Prohlédneme si zříceninu a možná nás tam bude čekat i malé překvapení :-) . Z parkoviště pod Valečovem nás autobus odveze zpět do MŠ. 

Na cestu si nachystejte: dobrý batůžek, co nepadá z ramen, jídlo na celý den, lahvičku na pití, kterou můžeme znovu doplnit, pláštěnku a hlavně vhodnou obuv co nepromokne a zvládne i nějaké to případné bláto (holínky nejsou vhodné). 

Těšíme se na společné dobrodružství!!

Návštěva Krajské vědecké knihovny

Myšák jménem Julián

Myšák jménem Julian - Příběh o přátelství, které může vzniknout i tam, kde by to člověk nejméně čekal. A také o tom, že být samotář není nic divného.

24.9.2021 - Prosíme, přijďte do MŠ do 8:00. Děti si dají dřívější svačinku a odcházejí do knihovny v 8:20. Děkujeme za spolupráci. 

PŘIJEDE K NÁM KOLOBĚŽKA!

15.9.2021 od 10:00 - O kouzelné mašince - svezte se s námi do pohádky!

Ve středu k nám přijede divadélko s pohádkou! Hezky se ustroj a těš se! Tohle divadlo nikdy nezklame!!!

Vybíráme 45,-Kč - děkujeme, že je donesete včas :-)

Těšíme se na vás - již zítra!

1.9. je kouzelné datum. Vše je trochu jinačí a nové. Budeme rády, když se tento den vydaří i v naší školce a děti si z něj odnesou jen samé dobré zážitky. Proto, aby vstup do školky byl co nejpříjemnější a také proto, že se velmi rády vracíme k zaběhnuté tradici, prosíme rodiče, aby své děti přivedli až do třídy. Budeme se na vás všechny moc těšit!! Tak příjemné a pohodové ráno a zítra naviděnou!😉👍😊